Szafy do sypialni. Wybierz praktyczny układ półek i drążków.4 min read


Drzwiczki się urywają, drzwi przesuwne się zacinają, pamięta czasy moich rodziców, jest nie modna, wciąż panuje w niej bałagan, jest niepraktyczna – po prostu nie mogę już na nią patrzeć, ani z nią żyć. To opis Twojej szafy? Witaj w gronie osób, które szybko powinny coś z nią zrobić, a najlepiej wymienić na nową! Poniżej kilka przykładów praktycznych i modnych szaf do sypialni.

Każdego dnia szafa wywołuje u mnie stan irytacji i zdenerwowania.

„Każdego dnia szafa wywołuje  u mnie stan irytacji i zdenerwowania”. Jeśli Ty również utożsamiasz się z tym zdaniem, to możesz być pewna, że nie jesteś sama! I w tym wypadku, nie chodzi tu tylko o jej wyposażenie i słynne „znowu nie mam się w co ubrać”, ale o samą szafę. 

90% kobiet, które stwierdzają, że nie mają się w co ubrać, tak naprawdę mają wiele modnych i fajnych ubrań, tylko przez niepraktyczną szafę, nie widzą potencjału swojej garderoby.

Z pewnością nie raz miałaś tak, że przy porządkach w szafie znalazłaś bluzkę, o której całkowicie zapomniałaś, bo była w kącie półki, za kupką z innymi  ubraniami?  A wiesz, że źle dobrana szerokość i głębokość półki to pierwszy krok do bałaganu w szafie. W moim przypadku jest tak, że mieści się jeden rządek z ubraniami np. bluzek i zmieściłoby się jeszcze pół rządku z przodu i z boku – absurd i niewykorzystana przestrzeń, ale Pan, który wykonywał szafę „na wymiar” stwierdził, że tak musi być i koniec.

Inna bolączka szafy to zbyt mało półek, albo zbyt długi drążek na wieszaki lub odwrotnie, same półki + mały drążek na wieszaki. W tym wypadku nie ma uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich, trzeba je dopasować do własnych potrzeb.

Jedna z moich koleżanek nie lubi swojej szafy, ze względu na jej wygląd.  Szafa ma już z 10 lat, drzwiczki ledwo się trzymają, ale mąż skrupulatnie je dokręca i mówi „widzisz, znów jest jak nowa”. Trudno by w szafie zepsuło się coś na tyle, by nie dało się tego naprawić, więc argument „jak się rozleci, to się wymieni” może być powtarzany przez kolejne 10 lat. Pytanie, czy Ty chcesz patrzeć na tę szafę przez kolejne 10 lat? 

Czas na zmiany – nowa szafa do sypialni.

Jeśli dojrzewa teraz w Tobie chęć zmiany szafy, to poniższe propozycje mogą pomóc Ci w podjęciu decyzji. Chcemy Wam pokazać kilka propozycji szaf, które doskonale sprawdzą się w przestrzeni sypialni, a każda z nich oferuje inne rozwiązania, które właśnie dla Ciebie mogą być idealne!

Szafy do sypialni z drzwiami uchylnymi.

Szafy dzielą przede wszystkim na dwa typy: szafy z drzwiami uchylnymi i szafy przesuwne. Modele z drzwiami uchylnymi mogą wprowadzić do pomieszczenia ciekawy klimat i funkcjonalne rozwiązania. Ilość drzwi uchylnych zależy od rozmiaru szafy. Jednak najczęściej wybierane, to te czterodrzwiowe.

Pierwsza propozycja to szafa do sypialni Lily, która cieszy się ogromną popularnością na sklepie Mirjan24.  Biała szafa doskonale wpasuje się w każdą aranżację, dodatkowo sprawiając, że pomieszczenie będzie jasne. Jednak największym atutem tego modelu jest układ. Po dwóch stronach znajdują się półki, a w środkowej części znajduje się drążek na wieszaki oraz trzy szuflady. Szafa z szufladami to duży atut, gdyż dzięki temu nie musimy inwestować w dodatkową komodę na bieliznę.

Jeśli wolisz zawieszać ubrania na wieszakach, to  poniższy model jest właśnie dla Ciebie! Szafa posiada po bokach drążki na wieszaki, a część środkową tworzą półki. Znalazło się również miejsce na szuflady.

Szafy przesuwne do małych lub nowoczesnych aranżacji

Natomiast szafy do sypialni przesuwne zdecydowanie częściej wybierane są do małych sypialni. Szafy przesuwne nie potrzebują dodatkowej przestrzeni na otwarcie skrzydeł, co jest szczególnie przydatne w wąskich pomieszczeniach.

W takim przypadku warto również wybrać szafę, która posiada na froncie lustro. Będzie ono odbijać światło oraz optycznie powiększać przestrzeń.  Szafy przesuwne w rozkładzie półek i drążków mają tyle samo do zaoferowania, co szafy z drzwiami uchylnymi. Jednak styl szaf przesuwnych zdecydowanie częściej nawiązuje do nowoczesnych aranżacji, które opierają się na minimalizmie.

Jeśli Twoja sypialnia jest zaciemniona lub lubisz szykować sobie ubrania na nowy dzień wieczorem, warto wybrać szafę, która posiada oświetlenie LED.  Jest to dodatek, który pomoże Ci znaleźć ulubione ubrania lub uporządkować szafę wieczorową porą.  

Może zdarzyć się również tak, że wybrana przez Ciebie szafa nie posiada szuflad, na których bardzo Ci zależy. Nie przejmuj się tą małą niedogodnością! Teraz do takiej szafy możesz dokupić wewnętrzną komodę (kontenerek) z szufladami, która idealne wpasuje się we wnętrze szafy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.