Szafy przesuwne – dlaczego są takie popularne?3 min read


Szafy przesuwne to zawsze dobry wybór, gdyż są: praktyczne, funkcjonalne oraz posiada przemyślane rozwiązania. Jednak najważniejszą rolę odgrywają w niej zastosowane drzwi. System drzwi przesuwnych, kiedyś był wykorzystywany tylko w szafach na wymiar, dziś na stałe zagościł w ofercie szaf wymiarowych. Ich największą zaletą jest niezabieranie dodatkowego miejsca w trakcie otwierania szafy oraz nieblokowanie dostępu światła, gdy szafa stoi pod kątem do okna/oświetlenia. Minusem może być fakt, że z szafy nie mogą jednocześnie korzystać dwie osoby. Odsuwając jedne drzwi, blokujemy możliwość odsunięcia tych drugich.

Gdzie sprawdzi się szafa przesuwna?

System drzwi przesuwnych zadebiutował w szafach wnękowych, następnie dołączyły szafy wykonywane pod zamówienie o niestandardowych wymiarach, a dziś dostępne są w pełnowymiarowych szafach, oferowanych przez sklepy meblowe. Szafa przesuwna najchętniej wybierana jest do małych i wąskich pomieszczeń. W przeciwieństwie do tradycyjnych szaf nie zabierają dodatkowej przestrzeni w trakcie otwierania drzwi. Ponadto

Szafy przesuwne do sypialni.

Wybierając szafę przesuwną do sypialni dwojga ludzi, warto zastanowić się jaki układ półek  i drążków będzie korzystny. W większych szafach można wybrać pomiędzy dwoma sekcjami z półkami oraz jednym drążkiem lub dwoma drążkami i wspólnymi półkami. Szafy mniejsze na ogół oferują po jednej stronie półki, a po drugiej drążek na wieszaki.  Jeśli w Twojej sypialni nie ma możliwości ustawienia dodatkowej komody, warto wybrać model szafy przesuwnej, który oferuje również szuflady.

Szafę przesuwną możesz nabyć jako indywidualny mebel lub w komplecie sypialnianym, który dodatkowo oferuje łóżko, stoliki nocne, opcjonalnie komodę lub toaletkę.

Szafy przesuwne do sypialni.

Pokój dziecka – kolorowe rozwiązania.

Z racji, że pokój dziecka jest miejscem wielofunkcyjnym (sypialnia, pokój do nauki oraz zabawy), oszczędność miejsca jest kluczowym zadaniem. W takich sytuacjach szafa przesuwna szczególnie zdaje egzamin! Szafy do pokoju dziecka wyróżniają się szeroką paletą barw. Osobno można nawet wybrać kolor frontów oraz uchwytów lub wybrać szafę, która posiada fajną naklejkę na przednim froncie.

szafa przesuwna

Szafa do pokoju dziecka

Szafa przesuwna do przedpokoju.

Szafa przesuwna bardzo często jest wybierana do przedpokoju, gdyż jest pojemna i świetnie sprawdzi się do przechowywania okryć wierzchnich, w tym długich płaszczy.  W tym celu warto wybrać model, który posiada wysoko zawieszony drążek. Drugim niezbędnym elementem szafy do przedpokoju jest lustro umieszczone na zewnętrznym froncie szafy. Dzięki niemu w całej okazałości zobaczysz swoją stylizację.

Szafy przesuwne

Szafa przesuwna do przedpokoju.

Szafy przesuwne na wymiar –  plusy i minusy.

Duży wybór gotowych szaf przesuwnych sprawia, że nie musisz decydować się na szafę wykonywaną na zamówienie. Choć umożliwiają one dopasowanie szafy  do pomieszczenia w 100% to ich cena jest znacznie wyższa. Ponadto szafy o niestandardowych rozmiarach mogą być kłopotliwe. Złe rozmieszczenie drzwi przesuwnych i nie dopasowanie ich rozmiarów może spowodować problemy w trakcie jej otwierania.

Jeśli szukasz szafy przesuwnej do swojego mieszkania lub domu,  kliknij  >  > tutaj < < w ofercie ponad 200 modeli!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.