Szafy przesuwne vs szafy na wymiar – zabudowa wnęki2 min read


Zabudowa wnęki to idealne rozwiązanie, by zagospodarować tą dotąd niewykorzystaną przestrzeń. Dobrze dopasowana szafa pomysłowo wypełni wnękę i wizualnie wtopi się w ścianę, pozostając przy tym niezauważalną dla odwiedzających nas gości. Ponadto, szafa do zabudowy z powodzeniem spełni funkcję garderoby, jeśli tylko zaaranżujemy ją zgodnie z kilkoma zasadami. Przeczytaj nasz poradnik i zobacz galerię zdjęć!

 

Szafy przesuwne – najlepsze rozwiązania!

Na początek obalamy mit! Nieprawdą jest, że szafa wnękowa musi być zrobiona na zamówienie. Do zabudowy wnęki doskonale nadają się szafy wolnostojące. Producenci mebli użytkowych przewidzieli, że będziemy chcieli zamienić mankamenty naszych wnęk na dodatkowe miejsce do przechowywania i stworzyli bogatą ofertę szaf, które z powodzeniem możemy wykorzystać nawet w małej i wąskiej wnęce. W tak wymagającej przestrzeni doskonale adaptują się wspomniane szafy przesuwne zapewniają oszczędność miejsca a wybór rozmiarów, kolorów i materiałów jest ogromny!

Drzwi przesuwne w zabudowie wnęki.

Przestronna garderoba to marzenie każdej z kobiet. Jeśli i tobie marzy się oddzielne pomieszczenie, które umożliwi po pierwsze schludne przechowywanie a po drugie swobodny dostęp do ubrań, butów i dodatków to już najwyższy czas by sen stał się jawą! Wygospodaruj odpowiednie pomieszczenie, na ścianach zawieś półki i drążki na wieszaki. Segregację butów ułatwią pudła i popularne organizery do szafy.

drzwi przesuwne

Aranżując wnętrze garderoby, warto oddzielić ją od pozostałych części mieszkania. W tej roli doskonale sprawdzają się drzwi przesuwne – nie kolidują z innymi meblami i w porównaniu do tradycyjnych nie potrzeba dodatkowego miejsca na otwieranie skrzydeł. Koniecznie wybierzmy model z lustrem! Duże lustro optycznie powiększy przestrzeń, a poza tym pozwoli przejrzeć całą sylwetkę, a tym samym stworzy perfekcyjne warunki do doboru najlepszych stylizacji.

Szafy wnękowe – najważniejsze jest wnętrze.

Głównym zadaniem szafy jest dostarczenie dostatecznie dużej powierzchni przechowywania. Mnożące się kurtki, płaszcze i marynarki wymagają funkcjonalnej i dobrze zorganizowanej przestrzeni, która ochroni je przed promieniami światła, kurzem i nadmiernym gnieceniem. Przemyślany układ półek, koszy drucianych i drążków ubraniowych sprzyja przechowywaniu nie tylko odzieży.

Duża szafa z łatwością pomieści nawet odkurzacz czy deskę do prasowania. Wiele nowoczesnych modeli wyposażonych zostało w również w dodatkowe szuflady na bieliznę. Im więcej sprytnych rozwiązań w szafie tym lepiej, bo w końcu dzięki nim unikniemy gorączkowego przeszukiwania zakamarków obszernego mebla w codziennym poszukiwaniu zagubionej odzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.