TOP 5 filmów romantycznych na walentynkowy wieczór3 min read 1 komentarz


Tak, nadszedł ten dzień, gdzie wszyscy mówią tylko o miłości. Jedni go nienawidzą, chowają się na ten jeden dzień przed wszechogarniającą falą serduszek, tkliwych ozdób, które atakują ze wszystkich stron. Inni znów wyczekują tego dnia, aby zdobyć się na odwagę i wyznać miłość, wysłać anonimową walentynkę albo zrobić niespodziankę swojej drugiej połówce.

Nie wiem, do której grupy należysz, może nie masz pomysłu na wieczór we własnym towarzystwie, a może zastanawiasz się jeszcze jak spędzić ten dzień razem z ukochaną osobą. Jednak taka lista jest dla każdego.
Nie ukrywam, że ja jako miłośniczka kinematografii, uwielbiam spędzać wieczór w wygodnym fotelu podczas oglądania dobrego filmu. Dlatego, dzięki subiektywnej opinii, stworzyłam TOP 5 najlepszych filmów romantycznych. I uprzedzę, że wbrew reklamom, nie ma na tej liście „Ciemniejszej strony Greya”. 😉

5. Titanic (1997)

Ten film wzbudza tyle samo zachwytów, co krytyki, ale trzeba przyznać, że ma wszystko, co dobry wyciskacz łez, powinien mieć: tkliwy soundtrack, wielką tragedię, mezalians, boskiego Leo  i 11 Oscarów na koncie. Z takiego filmu trudno wybrać najlepszą scenę, jednak mój wybór padł na finałową. Przypomnijmy sobie poruszające losy Jack`a i Rose.

4. Love actually (2003)

Choć klimat Świąt już minął, to z powodzeniem można oglądać ten film cały rok. 10 historii miłosnych, każda inna, różni ludzie i problemy. Niby banalne, dobrze nam znane z innych produkcji, ale w tym filmie jest to „coś”. Jest taki, jakie powinny być Święta Bożego Narodzenia, przynosi nadzieję. Ze sceny można zaczerpnąć inspirację, jeśli brakuje pomysłu lub odwagi, aby wyznać komuś miłość. 😉

3.Pamiętnik (2004)

Dla miłośników książek Sparksa jest to obowiązkowa pozycja na romantyczny seans filmowy. Pamiętny pocałunek, nie gdzie indziej jak w deszczu, przeszedł do historii kina jako najlepsza romantyczna scena. Zarówno książkę, jak i film mogę z czystym sumieniem polecić. Przeciwnicy mówią, że taka miłość się nie zdarza, a wierni fani oglądając go po raz kolejny, nic sobie nie robią z głosów krytyki, bo kto zabroni im marzyć?

2. La La Land (2016)

Obejrzałam 2 razy, nim na dobre zagościł w polskich kinach. Pretendent do tegorocznych Oscarów z 14 nominacjami, po drodze zebrał już 36 nagród. Jednak uprzedzona do musicali, oglądałam z lekką dozą rezerwy. Film zachwycił mnie od pierwszej minuty! Baśniowy świat mieszający się z nowoczesnym, kameralny klimat Hollywood, walka o spełnianie swoich marzeń, miłość bratnich dusz, Mii (Emma Stone) i Sebastiana (Ryan Gosling). Nie ukrywam, że lwia część moich zachwytów jest nad soundtrack`iem, a w szczególności nad „City of Stars”. Ten film to prawdziwa uczta dla kinomana.

1.Duma i uprzedzenie (2005)

Film na podstawie najsłynniejszej powieści Jane Austen podbił nie tylko serca miłośniczek romansów na całym świecie, ale i moje. Zarówno książka, jak i film zachwyciły mnie do tego stopnia, że oglądałam go już 5 razy. Film nie może się nie podobać, wiernie odzwierciedlony XIX -wieczny, malowniczy świat Netherfield, kojąca fortepianowa muzyka, genialna obsada aktorska z Keira Knightley i Matthew Macfadyen, no i jak to na prawdziwy romans przystało, piękna historia o miłości. Jednakże film obnaża naszą ludzką ułomność, gdzie uprzedzenie do drugiego człowieka może zniszczyć wielką miłość. Aby uniknąć spojlerów, pomijam piękną scenę finałową, za to załączam fragment, który został wybrany najbardziej elektryzującą sceną w historii kina.

A jaki jest twój ulubiony film romantyczny?


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “TOP 5 filmów romantycznych na walentynkowy wieczór