Trendy kolorystyczne 2017 r. #5 Primrose Yellow2 min read


Primrose Yellow jak nazywa go Instytut Pantone to istny showstopper, czyli element, który jest niesamowicie atrakcyjny i przykuwa uwagę. Cieszymy się, że to właśnie Primrose Yellow zawitał do grona 10 kolorów 2017 roku. Nie da się ukryć, że tegoroczne trendy kolorystyczne są energetyzujące. Primrose Yellow mieni się ciepłem i witalnością. Ten radosny, żółty odcień przenosi nas do miejsca, gdzie panuje entuzjazm i szczęście w słoneczny dzień. Rozjaśnia i dodaje energii jak żaden inny kolor. Strategiczne rozmieszczenie go we wnętrzu Twojego domu może zdziałać cuda.

Żółte akcenty kolorystyczne

Jak urządzić wnętrze z żółtym kolorem

Żółty koc ogrzeje Cię nie tylko fizycznie, ale również optycznie. Primrose Yellow również doskonale komponuje się z kolorem miętowym. Taki element dekoracyjny ożywi Twoje wnętrze. Wystarczy odrobina tego śmiałego koloru, aby wizualnie oddziaływał na przestrzeń. Spróbuj umieścić kilka żółtych elementów na ścianie. Ta drobna zmiana wniesie dużo światła do pomieszczenia. Jeśli nie jesteś gotów na duże zobowiązania we wnętrzu, postaw na żółte krzesła lub inne dodatki. Zestaw je z neutralnymi barwami, takimi jak biel lub szary z czarnymi akcentami. Primrose Yellow pomoże zatrzymać lato w pomieszczeniu. Przywodzi na myśl, ciepły słoneczny dzień, letnią łąkę pełną kwitnących kaczeńców. Zatrzymaj słońce w Twoim domu i ciesz się szczęściem.

Czy wiesz, że żółty kolor…

  • to ulubiona barwa Konfucjusza i buddyjskich lamów,
  • pomoże Ci przeprowadzić ważną rozmowę,
  • bardzo dobrze wpływa na koncentrację oraz pamięć,
  • pomoże pozbyć się stanów depresyjnych,
  • w mitologi Greckiej bóg słońca Helios, przedstawiany był w żółtej szacie, która miała oznaczać nieskończoną mądrość,
  • to symbol szczęścia,
  • przyciąga uwagę, dlatego używany jest w sygnalizacji świetlnej oraz w znakach drogowych jako sygnał do wzmożonej koncentracji, jednak nie wzbudza poczucia niebezpieczeństwa tak, jak kolor czerwony,
  • idealnie nadaje się do wyposażenia mebli młodzieżowych czy dziecięcych, ponieważ podniesie poziom koncentracji.

lentramise-primrose-yellow-pantone

akcesoria

Żółty fotel uszak


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.