Trendy kolorystyczne 2017 r. #6 Pale Dogwood2 min read


To już 6 odsłona cyklu wpisów na temat trendów kolorystycznych 2017 r. W tym roku Instytut Pantone ogłosił niezapomnianą, nową paletę kolorów, a my pokazujemy jak udekorować swój dom barwami sezonu. Dzisiaj przedstawimy ciepły odcień delikatnego różu, Pale Dogwood.

„Kontynuujemy spokojny nastrój. Pale Dagwood jest cichym i spokojnym różowym odcieniem, który rodzi aurę niewinności i czystości”

Laurie Pressman, Vice-Prezes Instytutu Pantone

Zobacz meble do salonu >>>

Podobnie jak w ubiegłym roku Rose Quartz, tak Pale Dogwood oferuje subtelność i odrobinę powściągliwości. Szczególnie, jeśli zestawimy je z żywymi i krzykliwymi barwami z linii Pantone Wiosna 2016. Sprawia to, że jest on uniwersalnym kolorem uzupełniającym dla wielu systemów z palety wyrazistych i ciemniejszych barw.

W połączeniu z energetycznym Pink Yarrow stanowi doskonałą przeciwwagę, a z modnym Hazelnutem tworzy subtelne połączenie.

Jak wykorzystać Pale Dogwood we wnętrzu?

Ten odcień porównywany jest z do zakurzonej brzoskwini, określany jako bardzo kobiecy i romantyczny. Jednak myli się ten, kto myśli, że można połączyć go tylko z bielą czy kremem.

Oto nietypowe zestawienia:

  • z drewnem Pale Dogwood traci nieco na swej subtelności, a surowe drewno na surowości,
  • z ciemną zielenią. Nasycony odcień tropików czy przygaszony Kale to elegancki kontrast do delikatnego różu. Odpowiednie nasycenie tymi kolorami da wspaniały efekt,
  • z szarościami róż wysuwa się na pierwszy plan. Trafionym uzupełnieniem aranżacji będą dodatki w kolorze miedzi lub złota,
  • z beżem, bielą czy modnym Hazelnute tworzy bezpieczną aranżację. Świeża i kobieca inspiracja dla  wnętrza. Nadaje lekkości i pozwala odpocząć zmysłom,
  • ze zdecydowanymi kolorami stanowi przeciwwagę. Surowe pomieszczenie z dodatkiem Pale Dogwood nadaje wrażenia „kobiecego dotyku”.


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.