Trendy kolorystyczne w 2017 roku #3 Kale3 min read


Trendy kolorystyczne wyznaczane są co roku przez Instytut Pantone, który na podstawie obserwacji dobiera odpowiednią kolorystykę, aby oddawała panujące w świecie nastroje. Więcej o całym procesie w wpisie na temat koloru Szary Denim. 

Z palety 10 kolorów, które będą wiodły prym na wybiegach oraz w światowym designie, przedstawię dzisiaj kolor Kale.

Biorąc pod uwagę panujący trend bliskości z natury, stworzono kolor przygaszonej zieleni, który jest swego rodzaju przeciwwagą do energetycznego Greenery.   Pewne jest jedno, w tym roku stawiamy na naturę, kolory ziemi. Tak jak na wiosnę przyroda się odnawia i odradza, następuje wybuch soczystej zieleni oraz ferii barw, tak paleta Pantone ma odzwierciedlać globalne nastroje, dbałość o naturę i zmianę poglądów.

– Od tych najcieplejszych, słonecznych (jak PANTONE 13-0755 Primrose Yellow), przez ożywcze oddychanie świeżym, górskim powietrzem (PANTONE 18-0107 Kale) po pragnienie ucieczki do dziewiczych wód (PANTONE 14-4620 Island Paradise) – wymieniała Eiseman. –  Projektanci wykorzystują kolory w żartobliwych, ale przemyślanych i precyzyjnych połączeniach. Celem jest pełne uchwycenie obietnic, nadziei i przemian, za którymi tęsknimy każdej wiosny – dodała.

Leśny dom metodą na stres

W obecnych czasach stres towarzyszy praktycznie każdemu. Tempo życia się zwiększa, co ma zgubny wpływ na nasz organizm. Stres jest cichym zabójcą, dlatego też instytut Pantone odwołał się do relaksujących odcieni zieleni, który doskonale redukuje stres, dzięki niemu stajemy się odprężeni. Otaczanie się kolorami zieleni i roślinami pozwoli ukoić nasze nerwy. Dobrze będzie, jeśli wybierzesz się do lasu lub parku na spacer. Jednak jeśli mieszkasz w Londynie, koniecznie odwiedź magiczny, leśny dom. W dzielnicy Clerkenwell firma Color Pantone wraz z Airbnb zaaranżowała dom, gdzie w środku zatłoczonego, ogromnego miasta poczujemy się, jak w środku lasu.

Wchodząc do niego, widzimy gęste krzaki i drzewa, a na ścianach leśny print. Ścieżka wyłożona jest kamienną posadzką. Podczas kąpieli w wannie, jesteśmy otoczeni bujną roślinnością, zupełnie jak w dżungli, a podłogę wyściela dywan imitujący soczystą trawę. Aby spotęgować wrażenie obcowania z naturą, słyszmy brzęczenie owadów i ptasi śpiew.

Dzieci mogą spać w tipi, na podłodze wyściełanej trawą, a dorośli odpoczną w sypialni w odcieniach Greenery i Kale, gdzie meble oplatają pnącza. Jadalnia została zaprojektowana w sztucznej szklarni, a wszystkie naczynia to jedna wielka paleta barw natury.

Kale w trendach 2017 roku

Przygaszona zieleń owładnęła świat designu i  mody. Tak jak Greenery wniósł powiew wiosennej świeżości i stał się odpowiedzią na stresujące życie. Kale pozytywnie Cię zaskoczy, jako szarozielone dodatki takie jak poduszki, fotele czy kanapy. Może być przodującym kolorem obrazów czy grafik. Jeśli chcesz postawić na mocny akcent, odważ się na  ścianę w tym kolorze.  Sprawdza się jako połączenie z bielą, złotem czy naturalnym, ciemnym drewnem.

Jasne odcienie, jak np. jaśminowy optycznie poszerzą przestrzeń, doskonale będą się komponować z romantycznym, jak i nowoczesnym stylem. Możemy stopniować nasycenie koloru, łączyć różne odcienie np. pistację z zielenią paproci. Dopełniać żywymi kolorami, metalami – mosiądzem lub złotem i jasnym drewnem. Oliwka i khaki uzupełnią styl śródziemnomorski, a szlachetny szmaragd będzie pasować do ciemnego drewna i wnętrz w stylu art deco – mówi Bartłomiej Cholewa z firmy Lakma Sat

Dom urządzony w myśl tych zasad, stanie się dla nas azylem i skutecznie przegoni zimową chandrę. Przekonaj się, jak wyglądają wnętrza utrzymane w tej kolorystyce.

kale w trendach

Kolor Kale w trendach


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.