Trendy kolorystyczne w 2017 roku #2 Szary Denim3 min read 1 komentarz


W ostatnim wpisie z tego cyklu pisałam o orzeźwiającym trendzie jakim jest Greenery. Dziś na tapetę wezmę kolor Denim Drift, który został ogłoszony przez Instytut Pantone jednym z kolorów roku 2017.  Jednak czym jest tajemniczy Denim Drift? Jeśli miałabym określić tę barwę i jej paletę, to w sumie trudno jednoznacznie powiedzieć. Porównywana jest do koloru nieba, tylko że raz przypomina błękitną lagunę, czasem wygląda jak granatowa, gradowa chmura, albo jak szare niebo w deszczowy dzień.

Szary denim

Skąd się wziął Szary Denim?

Na 18 miesięcy przed ogłoszeniem kolorów roku Instytut Pantone  zaprasza na 2-dniowe spotkanie ekspertów od standaryzacji kolorów z całego świata. Spotkanie utrzymywane w tajemnicy, podczas którego ustalane są przewodnie kolory zgodne z trendami myślowymi. Zasadniczo to kolory wynikają z trendów myślowych i ideowych na świecie, są ich odzwierciedleniem. W tym roku paleta barw jest odbiciem świadomości otaczającego nas świata, dbałości o ekologię, a cała koncepcja znana jest pod hasłem „Życie w nowym świetle”.

Bieżące trendy to przede wszystkim bliskość natury. Kolory ziemi będą nam towarzyszyły praktycznie na każdym kroku, zarówno na modowym wybiegu, na ścianach, meblach, jak i dodatkach. Poniższa paleta barw, która łączy się z naszym kolorem, daje ogromne pole do popisu. Pokażę Ci, jak towarzystwo innych kolorów zmienia jego wyraz.

„Niebieski jest kolorem naszego codziennego życia. Odcień nieba, ubrania w naszej garderobie, a w tym roku również kolor, na jaki malujemy nasze ściany. Szary Denim jest kolorystycznym must have 2017, który wspaniale zaprezentuje się na Waszych ścianach” – wyjaśnia Heleen van Gent, Creative Director, Dulux Global Aesthetics Center.

Królewski kolor

Kolor niebieski jest uważany za królewski, może dlatego tak pięknie komponuje się z dodatkami w kolorze złota, które jest pięknie wyeksponowane na niebieskiej jak i białej ścianie. Z dodatkami z ciemnego drewna tworzą aranżację, która wnosi aurę bogactwa.

Szary denim salon

Naturalne towarzystwo

Ciemne drewno to trend, który zyskuje popularność w tym roku, jak widać słusznie, bo jest świetnym dodatkiem do każdego koloru. Łagodzi zimną naturę granatu, a dla dodatków w kolorach bieli, kremu czy szarego jest idealnym tłem.

Szary denim, drewno

Po jasnej stronie

Dla posiadaczy małych oraz ciemnych pomieszczeń, jak i miłośników stylu prowansalskiego, skandynawskiego najlepszym rozwiązaniem będzie zestawić go z białymi meblami, jasną podłogą czy kontrastowymi dodatkami. Okiennice oraz pościel w kolorze Szary Denim, dadzą świeży i uroczy efekt.

szary denim, sypialnia

Szary nie jedno ma imię

Jeśli obawiasz się, że szary denim nie będzie pasował do jadalni, pokoju dziecięcego czy młodzieżowego, to pozwolę sobie zaprezentować aranżacje, gdzie ten kolor wiedzie prym. Świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Szary nie wpływa na emocje, nie rozprasza, więc jest idealny do pracy i nauki. Złota lampka czy jasne drewno pięknie prezentuje się w towarzystwie „spranego jeansu”.

Szary denim, ściany

Jeans w kuchni

Dwie kuchnie jak w negatywie, w jednej mamy białe meble, a w drugiej w kolorze z palety Denim Drift. W oby dwóch przypadkach zastosowano drewniany blat, który łagodzi surowy charakter bieli i niebieskiego. Nawet granatowych jak gradowe chmury ścian nie trzeba się obawiać.

kuchnia szary denim

Narożnik Puro w kolorze Denim Drift

W naszej ofercie posiadamy narożnik rozkładany Puro, który idealnie wpisuje się w tegoroczne Trendy. Drewniane nóżki, kolor Szarego denimu i ozdobne pikowania to gwarancja stylu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nim, to zapraszam do naszego wpisu, gdzie Szymon przestawił jego recenzję.

narożnik puro

Jeśli chcesz być na bieżąco z trendami, zapraszamy na naszą tablicę Pinterest.


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Trendy kolorystyczne w 2017 roku #2 Szary Denim