Trendy wnętrzarskie 2019

Trendy wnętrzarskie 2019. Zobacz co będzie modne w tym roku!5 min read


Oficjalne przywitanie nowego roku już za nami, więc zgodnie z naszą małą tradycją przybliżmy trendy wnętrzarskie 2019!  Więc jeśli czeka Cię w tym roku remont mieszkania lub po prostu lubisz być na bieżąco… zapraszamy do lektury.

Kolor 2019 według Pantone.

Przegląd trendów 2019 koniecznie musimy rozpocząć od przybliżenia najmodniejszych kolorów według Pantone. To właśnie na nich będą bazować najnowsze aranżacje wnętrz!

UWAGA! Kolorem roku 2019 został Pantone 16-1546 Living Coral.

Living Coral - kolor roku 2019

Living Coral – kolor roku 2019

Kolorem przewodnim roku 2019 został Living Coral. Jego wybór nie był przypadkowy, wręcz przeciwnie – jest to barwa z misją! Marka Pantone wybierając ten kolor, pragnie zwrócić uwagę odbiorców na problem ochrony środowiska i zasobów naturalnych Ziemi, a także zagrożonych gatunków i ekosystemów, do których zaliczają się m.in. rafy koralowe. Stale zwiększająca się temperatura wód oceanów sprawia, że rafy koralowe trącą swoją barwę – stają się białe i umierają, a wraz z nimi zamieszkujące je gatunki ryb, skorupiaków i morskich pająków.

Ponadto Living Coral ma symbolizować naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań ekspresji. Obok koloru przewodniego, Pantone ogłosiło paletę barw uzupełniających. Nie brakuje w niej różnej tonacji różu czy niebieskiego.

Zobacz pełną paletę kolorów 2019 według Pantone – klik

Kolor Living  Coral we wnętrzach

Według nas kolor 2019 doskonale będzie współgrał z ciężkimi i grubymi tkaninami tapicerskimi, które pokryją duże narożniki, wygodne sofy oraz wymyślne fotele. Jeśli nie lubisz dużych kontrastów we wnętrzu, meble tapicerowane mogą być w zbliżonej kolorystyce do ścian. Jednak swój wybór warto przemyśleć. Narożnik do salonu nie jest elementem wystroju, który często wymieniamy.

Trendy wnętrzarskie 2019

Przykładowa aranżacja. Meble widoczne na zdjęciu nie pochodzą z asortymentu MIRJAN24.

Inna możliwość zastosowanie koralowego koloru to dodatki. Mogą być to delikatne świeczki, doniczki lub większe akcenty jak zasłony, narzuty na łóżko czy obrazy. Jeśli nie lubisz mdłych i jednolitych wnętrz, kolor możesz zestawić z butelkową zielenią, która również znalazła się na liście TOP kolorów 2019.

Trendy wnętrzarskie 2019

Przykładowa aranżacja. Meble widoczne na zdjęciu nie pochodzą z asortymentu MIRJAN24.

Trendy wnętrzarskie 2019

  • Urban Jungle

Jeśli na bieżąco śledzisz trendy wnętrzarskie, to pewnie nazwa Urban Jungle jest Ci znana. Ekologiczny nurt dotarł również do aranżacji wnętrz, wprowadzając do niego więcej roślin…dużo więcej roślin. Miejsca pracy i odpoczynku mają przypominać mini dżunglę, która będzie „odświeżać” powietrze oraz wprawiać nas w dobry nastrój. Łono natury sprawia, że czujemy się odprężeni i zrelaksowani oraz łatwiej jest się skupić.

Urban jungle w salonie. Salon to doskonałe miejsce do stworzenia przestrzeni pełnej roślinności. W tym celu doskonale sprawdzi się wysoki regał, na którym ustawisz donice z kwiatami. Inne możliwości to wiszące półki lub komoda pełna roślin. Ponadto motyw roślinny będzie gościł na tkaninach, tapetach oraz obrazkach.

Salon w stylu Urban Jungle

Przykładowa aranżacja. Meble widoczne na zdjęciu nie pochodzą z asortymentu MIRJAN24.

  • Boho

Rok 2019 oprócz natury to wolność i swoboda artystyczna. „Na czasie” będą rzeczy wykonane własnoręcznie. Szczególną popularnością będą cieszyć się donice z plecionki, wiszące hamaki oraz naturalne drzewo. Wszystkie te elementy doskonale będą wpisywać się w styl BOHO.  W takim wnętrzu mile widziane będą również dywany, poduszki oraz narzuty. Na ścianach obrazy mogą zostać zastąpione tkanymi gobelinami oraz ozdobami z makramy.

Jeśli chodzi o dobór mebli, to liczy się kreatywność. Meble nie muszą być z jednej kolekcji.  Mogą łączyć się faktury oraz style. Ciężkie sofy z lekkimi stolikami lub stara szafa z nowoczesną komodą. Najważniejsza jest myśl – la bohème.

Mieszkanie w stylu Boho

Przykładowa aranżacja. Meble widoczne na zdjęciu nie pochodzą z asortymentu MIRJAN24.

  • Eklektyzm

Jeśli jesteśmy już przy mieszaniu stylów, kolorów i faktur to nie możemy pominąć  Eklektyzmu. W Polsce styl ten nabrał na rozpoznawalności dzięki projektantce wnętrz – Dorocie Szelągowskiej, która czasami stosuje go w swoich „Domowych Rewolucjach”.

Eklektyzm to nic innego jak połączenie ze sobą pozornie niepasujących mebli, które dodatkowo pochodzą z różnych epok i stylów. Eklektyzm lubi odważne kolory, które mogą zdominować całe pomieszczenie lub być tylko wyrazistym akcentem.  Niby nic trudnego – a w rzeczywistość bardzo trudna sztuka.

Salon w stylu Eklektycznym

Przykładowa aranżacja. Meble widoczne na zdjęciu nie pochodzą z asortymentu MIRJAN24.

  • New Nordic

Styl New Nordic może przypaść do gustu fanom stylu skandynawskiego. Również bazuje na bieli oraz naturalnych tworzywach np. drewnie.  Wykorzystanie faktury drewna, szczególnie w jasnych odcieniach, ma sprzyjać przytulności oraz budować rodzinną, ciepłą atmosferę. Ponadto liczy się praktyczność oraz umiarkowanym minimalizm. We wnętrzu powinny znaleźć się tylko niezbędne przedmioty.

Meble w stylu New Nordic nie zawsze posiadają charakterystyczne, wysokie nóżki. Narożniki do salonu mogą opierać się na nowoczesnej prostej bryle, a stoliki kawowe mogą być wykonane z palet. W New Nordic ponownie odwołujemy się do ekologii i recyklingu.

Salon w stylu New Nordic

Przykładowa aranżacja. Meble widoczne na zdjęciu nie pochodzą z asortymentu MIRJAN24.

Czy trendy wnętrzarskie 2019 przypadły Ci do gustu? Daj znać co o nich myślisz i czy znajdą zastosowanie w Twoim domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.