Który z tych pięciu problemów z tapicerką chciałbyś się pozbyć?2 min read


Przygotowując się do tego wpisu, myślałam, że znam Tony`ego. Ma chyba wszystko. Duży, miękki, wygodny, wręcz prosi się by na nim odpocząć. Dodatkowo mogę go rozłożyć, jeśli mam zamiar na nim spać.

Chowanie do szafy kołdry, czy poduszek nie napawa mnie optymizmem, więc wybieram model z pojemnikiem na pościel. Jednak, gdzie leży różnica w modelach Tony Awilla, Tony Loft, Tony Bris etc.?

Krótko o narożniku Tony

Każdy model posiada cechy, które są dla nich wspólne. Są nimi wymiary, stelaż czy wyściełanie siedziska i oparcia.

Wymiary:

– długość – 342 cm

– szerokość – 202 cm

– wysokość – 76 cm

Stelaż wykonaliśmy z drewna oraz płyty wiórowej, dzięki temu jest stabilny i trwały. Siedzisko wyściełamy sprężyną falista, a miękkości dodajemy za pomocą pianki wysokoelastycznej. Co daje indywidualne dostosowanie się do siedzącej osoby.

Do każdego modelu narożnika dodajemy poduszki na zamek, które z łatwością wypierzesz i które ułożysz gdzie chcesz i jak chcesz. Oparcie to specjalnie wyprofilowane i pikowane poduchy, powiem krótko: pełen relaks dla pleców.

 Zobacz narożnik Tony >>>

Kluczem jest tkanina tapicerska

Mówią, że diabeł tkwi w szczegółach. Nie inaczej jest z narożnikiem Tony. Przygotowana infografika wyjaśni różnicę między poszczególnymi modelami. Tkaniny te wykazują szczególne właściwości. Myślisz pewnie, że to czcze gadanie? Skąd, udowadniają to międzynarodowe certyfikaty o trudnopalności, Cleanaboo, Oeko Tex. Zapewniają właściwościach antyalergicznych, antygrzybicznych. Na uwagę zasługuje również ilość cykli, czyli test Martindale`a, który sprawdza wskazuje, jak tkanina jest odporna na wycieranie. Ilość cykli to ilość tarć, aby na były widoczne ślady użytkowania.

Przyjmuje się, że tkaniny z około 100 000 cykli to materiały niezniszczalne.
 Czytaj więcej o certyfikatach: Przewodnik po certyfikatach tkanin tapicerskich>>>

Tony Awilla(3)


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.