Meble sypialniane

Urządzamy sypialnie – zobacz najnowsze trendy aranżacyjne!3 min read


Jak zaaranżować sypialnianą przestrzeń, która będzie na czasie? Jakie kolory, materiały czy meble będą dominować w sypialniach?
Nie da się ukryć, zauważalny jest powrót do stylistyki vintage, loft a także rozwiązań, które sprawdzały się w minionych dekadach.
Oznacza to, że w przypadku aranżacji sypialni stawiać będziemy na naturalne materiały, stonowane barwy oraz proste formy.
By urządzić nowoczesną sypialnię, nie musimy opierać się tylko i wyłącznie panującym trendom, ale również opierajmy się na własnym guście!

Dzisiejsze sypialnie mogą być równie przytulne co i ciepłe, jednocześnie zachowując coś z nowoczesnych aranżacji.
Poniżej przedstawiamy pomysły na modną sypialnię!


Kolory zaczerpnięte z natury – modne kolory ścian w sypialni

Jakie kolory wybrać do modnej sypialni? Zgodnie z prognozą trendów kolorystycznych podanych już ku końcowi roku 2018, w 2019 roku nasze sypialnie przybiorą łagodne, miękkie i stonowane odcienie kolorów inspirowanych naturą. Czyli styl skandynawski zostaje jedynie lekko zmodyfikowany – bardziej unowocześniony.

Dlatego też dobrym wyborem będą ściany w delikatnych odcieniach zieleni – zarówno pastelowych, jak i butelkowych odcieni. Dobrze sprawdzi się również brąz czy szarość, stanowiący wyróżniający się dodatek.
Do małej przestrzeni sypialnianej najlepiej wybrać kolor przybrudzonego różu, beżów czy tzw. „kawy z mlekiem”.
Kolor granatowy, który był szczególnie modny we wnętrzach w 2018 roku, zastąpiony zostanie przez nieco rozjaśnione i przytłumione wersje niebieskiego i błękitnego. Dzięki czemu wnętrza są spokojniejsze i łatwiej w nich będzie stworzyć przestrzeń sprzyjającą wypoczynkowi.

Meble do sypialni Patty
Meble do sypialni Patty II


Naturalne materiały

W dzisiejszych aranżacjach szczególnie skupiamy swoją uwagę na wykorzystaniu naturalnych materiałów w pomieszczeniach sypialnianych. Dlatego też nie powinno zabraknąć w sypialni odpowiednich mebli, w tym koniecznie solidnego łóżka. Zdecyduj się na prosty i uniwersalny model, który mimo zmieniających się mód – ma szansę dopasować się do ciągle zmieniających się trendów w sypialni i służyć przez wiele długich lat.
Szafa drewniana to kolejny mebel, będący „must have” w dzisiejszych sypialniach. Jest uniwersalna i dopasowuje się do ciągle zmieniających trendów

Elementy dekoracyjne oraz meble do sypialni wykonane z naturalnych materiałów pozwalają stworzyć ciepłe, przytulne wnętrze, zapewniając trwałość i wysoką jakość, a także sprawiają, że łatwiej się zrelaksować w ich otoczeniu.

Meble do sypialni
Meble do sypialni Actina I


Prosta forma – najmodniejsze meble do sypialni

Modna sypialnia powinna być przede wszystkim przestronna i funkcjonalna. O ile stosunkowo łatwo taki efekt uzyskać w dużych pomieszczeniach, o tyle kłopotliwe może wydawać się urządzenie przestronnej sypialni w niewielkim pomieszczeniu. Nie jest to jednak niemożliwe, jednak pamiętaj — kluczem do sukcesu jest przede wszystkim umiar!

Sypialnia na czasie – to w niej powinno znaleźć się jak najmniej mebli oraz ograniczona ilość dekoracji. Jakie wybrać meble do sypialni?
Jeżeli to możliwe, oprócz łóżka, warto zastosować jedynie funkcjonalne stoliki nocne o prostej formie, a także szafą. Jeżeli przestrzeń ta jest przestronna, dobrym wyborem będzie również wybór wygodnego fotela oraz toaletki, która – ze względu na powrót do rozwiązań sprzed kilku dekad – ponownie święci triumfy we wnętrzach.

Kolejnym meblarskim trendem jest rezygnacja z mebli do sypialni na cienkich, drewnianych nóżkach – zastąpione zostaną przez podstawy wykonane z metalu w kolorze chromu, mosiądzu, złota czy czerni.

Meble do sypialni
Meble do sypialni Verdek VII


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.