Wesołych Świąt Wielkanocnych!1 min read


Wielkanoc jest najstarszym świętem chrześcijańskim upamiętniającym Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, obchodzonym przez Kościoły chrześcijańskie.
Z tej okazji spotykamy się z najbliższymi i składamy sobie życzenia. Co roku, począwszy od soboru nicejskiego w 325 roku, Wielkanoc obchodzi się w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca.
Niedziela Zmartwychwstania jest pierwszym dniem wielkanocnego okresu świątecznego zwanego oktawą wielkanocną. Czas wielkanocnej radości trwa w liturgii 50 dni i kończy się niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Niepodważalnie Wielkanoc jest najważniejszym świętem dla katolików, którzy obchodzą ją na pamiątkę męczeńskiej śmierci oraz zmartwychwstanie Chrystusa. Określana jest mianem Paschy, Zmartwychwstania Chrystusowego, ale też Zmartwychwstaniem Pańskim lub Paschą Chrystusową. W polskim zwyczaju, w Niedzielę Wielkanocną po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się składaniem życzeń wielkanocnych i dzieleniem się święconką z koszyczka, a na stołach znajdują się jajka, wędliny, wielkanocne baby i mazurki.

Z tej okazji chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia.
Niech czas Wielkanocny utrzyma Państwa marzenia w mocy i okazały się wszystkie do spełnienia,
By nie zabrakło wzajemnej życzliwości i miłości,
abyście przez życie kroczyli w ludzkiej godności i niech symbol Boskiego odrodzenia był i będzie dla Państwa celem do spełnienia.
Wesołych Świąt Wielkanocnych,
Życzy firma MIRJAN24

Koszyczek wielkanocny


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.