szafka RTV z biokominkiem

Wiszące szafki RTV, czyli na jakiej wysokości umieścić telewizor w salonie?3 min read 1 komentarz


Telewizor to nieodłączny element niemalże każdego salonu, tak jak i szafki RTV. Dzisiejsze odbiorniki nie przypominają już tych wielkich, topornych modeli z kineskopowym wyświetlaczem, który musiał znajdować się w centralnym punkcie salonu. Choć umiejscowienie sprzętu w pomieszczeniu nie uległo zmianie, to jego wielkość znacząco się różni.
Na rynku dostępnych jest wiele modeli z płaskim wyświetlaczem. To właśnie on znacznie lepiej się prezentuje, tworząc spójną aranżację, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca.
Można go powiesić na ścianie, można też umiejscowić go na odpowiedniej szafce RTV. Bez względu na to, jak go wyeksponujesz w salonie, jedno jest ważne – wysokość jego umieszczenia.

Szafki RTV w zestawie
Meblościanka Bralani I


Dlaczego odpowiednia wysokość jest taka ważna?

Odpowiednia wysokość umiejscowienia telewizora w pomieszczeniu jest niezwykle ważna ze względu na komfort podczas seansów filmowych. Powinien być umieszczony tak, by cała rodzina mogła swobodnie i wygodnie zasiąść na kanapie bądź w fotelu.
Dlatego też telewizor powinien być umieszczony na wysokości naszego wzroku na odpowiedniej szafce RTV. Nie za wysoko, nie za nisko. Tak by oglądanie telewizji w rodzinnym gronie nie było udręką dla ciała i wzroku. Środek ekranu powinien znajdować się centralnie na wysokości oczu osób oglądających. Umożliwi to naturalne skierowanie wzroku na ekran, nie wymuszając niewygodnej i skrępowanej pozycji, przysparzającej ból. Średnio, wysokość umieszczenia telewizora w salonie wynosi około 110 cm (licząc od podłogi do centralnego punktu ekranu).

Nie tylko wysokość umieszczenia telewizora jest ważna, ale także odległość między odbiornikiem a docelowym miejscem wypoczynku. W tym przypadku liczy się wielkość telewizora. Jeśli jesteś posiadaczem niewielkiego salonu bądź odległość kanapy od telewizora jest niewielka, powinieneś zdecydować się na odbiornik o mniejszej przekątnej od 32 do 40 cali. Natomiast jeśli możesz pochwalić się ogromną przestrzenią, zdecyduj się na nieco większy model od 42 do nawet 75 cali (bądź więcej).

Wiszące szafki RTV.

Osoby urządzające właśnie swoje pomieszczenia prześcigają się w pomysłach na odpowiednią aranżację salonu tak, by odpowiednio wyeksponować sprzęty elektroniczne. Chcą go odpowiednio wkomponować w wystrój salonu, zachowując przy tym funkcjonalność i wygodę.
Wtedy właśnie decydujemy się na dobór szafki RTV, która idealnie będzie współgrać nie tylko z wielkością telewizora, ale i całym wystrojem salonu oraz stylem, w jakim został on urządzony.

Aktualnie, najbardziej popularnym modelem szafki RTV jest model wiszący, który świetnie komponuje się z wnętrzami urządzonymi w stylu nowoczesnym. Szafki RTV nie tylko tworzą ładną otoczkę dla całości, ale i świetnie eksponują sprzęty, pomagając przy tym ukryć zbędne okablowanie.
Meble te staną się również dodatkowym miejscem, służącym do przechowywania podręcznych akcesoriów, panując nad porządkiem.


Wiszące szafki RTV ułatwią także zachowanie czystości. Dzięki temu, że są umieszczone na ścianie, masz swobodny dostęp do przestrzeni znajdującej się tuż pod nią, umożliwiając łatwe sprzątnięcie kurzu bądź zabrudzeń.

Pamiętaj! Szafki RTV umieszczone na ścianie nie mogą być umiejscowione za wysoko bądź za nisko. Powinny być dopasowane nie tylko do wielkości pomieszczenia, ale i do wielkości odbiornika. Umieść je bezpośrednio pod telewizorem. Twoje wnętrze zyska nie tylko na funkcjonalności, ale i osiągnie niepowtarzalny efekt wizualny!

Szafka RTV z biokominkiem
Meblościanka Franco M3 z nowoczesnym bio-kominkiem


Zobacz: Szafki RTV – 5 propozycji do salonu nowoczesnego lub skandynawskiegoO Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Wiszące szafki RTV, czyli na jakiej wysokości umieścić telewizor w salonie?