Jak wybrać nowoczesne biurko do pracy i nauki?3 min read


Czy Twoje biurko spełnia swoje zadanie podczas nauki i pracy? Zastanawiasz się nad zakupem mebli z biurkiem i nie wiesz na jaki model się zdecydować? Z pomocą przychodzi nasz wpis. Nowoczesne biurko bez względu na to czy przeznaczone jest do pracy czy nauki, musi być ergonomiczne.

Jak wybrać odpowiednie biurko?

Co robisz przy biurku?

Praca, jaką wykonujesz przy biurku ma determinujące znaczenie podczas jego wyboru. Pod uwagę musisz wziąć również ilość osób, które będą z niego korzystać, może warto zastanowić się nad biurkiem 2 osobowym.

  •  praca przy komputerze stacjonarnym, jeśli pracujesz głównie na komputerze stacjonarnym zwróć uwagę, aby biurko posiadało nadstawkę na monitor, szafkę na stację komputerową oraz wysuwaną półkę na klawiaturę. Dobrym rozwiązaniem będzie również półka na drukarkę. Sprytnie ukryta pod blatem pozwoli na łatwy dostęp, bez wykorzystywania powierzchni blatu. Otwory na kable elektryczne pozwolą na estetyczne podłączenie urządzeń.
  •  praca przy laptopie – w tej opcji możesz rozważyć kupno małego biurka. Laptop zajmie zdecydowanie mniej miejsca niż komputer PC. Miej na uwadze również miejsce na drukarkę. Dobrze, żeby na blacie było również miejsce na ewentualne dokumenty,a szafka czy szuflada pozwoli schować akcesoria i papiery.
  •  wypełnianie dokumentów, jeśli Twoim głównym zajęciem przy biurku jest wypełnianie dokumentów zadbaj o przechowywanie segregatorów, książek czy dokumentów. Dobrą opcją będzie biurko z regałem lub szafką. Dokumenty masz zawsze pod ręką.
  •  praca przy komputerze, wypełnianie dokumentów i spotkania, aby sprostać tym wymaganiom potrzebujesz biurka uniwersalnego. Tutaj sprawdzi się najlepiej biurko w kształcie litery L, a jeśli pozwala miejsce w kształcie litery U. Jeden z boków biurka może służyć jako miejsce spotkań. Pamiętaj o szafkach i regałach w celu lepszej organizacji. Jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca na papiery spraw sobie szafkę pod biurko w formie kontenerka z szufladami.

Pamiętaj, aby dobrać odpowiedni fotel biurowy, który pozwoli na pracę i naukę bez bólu pleców.

meble_z_biurkiem

Idealne meble do biura i pokoju młodzieżowego Temero V. Zobacz więcej

Nowoczesne i solidne biurko – jaki materiał?

Skoro już wiesz, do jakich zadań biurko potrzebujesz, możesz przejść do wyboru materiału z jakiego jest wykonane.

  • laminat jest najpopularniejszym wykończeniem biurek. Daje niesamowite możliwości wybarwienia i usłojenia. Dzięki niemu możesz kupić biurko tanie i dobre. Biurka wykończone laminatem są trwalsze niż drewno czy fornir.
  • metal lub stal to najtrwalszy materiał, który pozwoli intensywnie użytkować mebel. Często biurka stalowe wykorzystywane są w miejscach użyteczności publicznej, ponieważ są łatwe w utrzymaniu czystości. Jednak biurka takie są ciężkie.
  • drewno lub fornir to najbardziej eleganckie wykonanie mebli do biura. Fornir to cienkie płaty naturalnego drewna, które nakładane są na płytę MD lub wiórową. Choć drewno czy fornir to eleganckie rozwiązanie, same meble są narażone na łatwe uszkodzenie.

Nowoczesne biurka, czyli kolorowo w pokoju nastolatka

Biurko nastolatka powinno zapewnić mu ergonomiczną i przyjemną naukę. Odpowiednio dobrany model do wzrostu i upodobań nastolatka nie będzie przeszkadzał w koncentracji nad pracą domowa. Idealnym rozwiązaniem dla dziecka będzie biurko regulowane, które będzie „rosło” wraz z Twoją pociechą.

Wszelkie odchylenia od normy w postawie podczas siedzenia przy biurku rzutują na zniekształcenia układu kostnego, dlatego pamiętaj o odpowiednim modelu. Biurko młodzieżowego w energetycznej kolorystyce podkreśli charakter nastolatka, a nawet pomoże w nauce. Meble z żółtymi dodatkami wspomagają koncentrację.

meble_mlodziezowe_z_biurkiem

Nowoczesne meble do pokoju nastolatka Runo VI. Zobacz więcej


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.