meble sypialniane

Zacznij się wysypiać! Czyli jak wybrać perfekcyjne meble do sypialni.3 min read


Problemy ze snem i koncentracją to totalna epidemia! Powodem tego jest stres, przemęczenie, nieodpowiednia dieta, nadmierna ilość światła oraz źle dobrane meble do sypialni.


Dlaczego sen jest aż tak ważny w naszym życiu?

To właśnie w czasie snu regenerujemy ciało i umysł. Relaksujemy się i spełniamy najskrytsze marzenia. Podczas snu zachodzą również ważne procesy, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu – pozbywamy się zbędnych toksyn, które gromadzą się podczas całego dnia w naszym ciele.
Brak odpowiedniego snu dezorganizuje naszą gospodarkę hormonalną, przez co organy wewnętrzne mogą funkcjonować nieprawidłowo.
Nieodpowiedni sen bądź zupełny jego brak prowadzi do pogorszenia się samopoczucia, ogólnego przemęczenia, problemów z pamięcią i koncentracją. Czego konsekwencją jest zupełny brak energii i odebranie radości z życia.
Częste kłopoty ze snem obniżają również naszą odporność, czego konsekwencją są różnorakie przeziębienia, grypa bądź inne, poważniejsze choroby.


Dobry sen - meble do sypialni


Co zatem zrobić, by lepiej się wysypiać?

W pierwszej kolejności wyrzuć telewizor, telefon bądź komputer z sypialni. Nadmierna ilość światła przed snem negatywnie wpływa na jakość snu.
Kolejnym elementem ułatwiającym sen jest regularny ruch oraz świeże powietrze napływające z zewnątrz. Postaraj się przed snem wywietrzyć pomieszczenie, w którym śpisz. Idealna temperatura występująca we wnętrzu to od 18 do 21 stopni.
Nie najadaj się przed snem! Warto spożywać posiłki do 2 godzin przed snem, unikając zbyt dużej ilości cukrów i węglowodanów, które uniemożliwiają komfortowy sen.


Perfekcyjne meble do sypialni.

Wybranie idealnych mebli do sypialni to nie lada wyzwanie! To właśnie one muszą być dopasowane nie tylko do gustu i preferencji użytkowników, ale także do wielkości pomieszczenia.
By zacząć się wysypiać, niezbędnym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko z odpowiednio dobranym materacem. Minimalna szerokość łóżka, zalecana dla 2 osób to 140 cm. Modele te są wybierane do małych sypialni.
Najczęściej wybierane łóżko posiada 160 – 180 cm szerokości, umożliwiając odpowiedni wypoczynek. Wszystko jednak zależy od wielkości sypialni.
Jak wiadomo, materac powinien być dopasowany nie tylko do wagi, ale i wzrostu użytkowników, o czym możesz więcej dowiedzieć się w tym wpisie:

Idealny materac do spania.


Meble do sypialni to nie tylko idealne łóżko z materacem. W pomieszczeniu, w którym śpimy, ważna jest również harmonia i porządek, które z pewnością zapewnią odpowiednio pojemne szafy.
Często w tym przypadku decydujemy się na szafy przesuwne, które nie tylko zajmują znacznie mniej miejsca w pomieszczeniu, ale także stanowią znakomitą dekorację.
To właśnie te meble do sypialni umożliwią łatwą segregację odzieży oraz rzeczy codziennego użytku, umożliwiając łatwy dostęp do ich wnętrza.

Nowoczesne meble do sypialni
Meble do sypialni Ingrid


Oprócz szafy, w sypialni możesz umieścić także komodę, która zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania drobnych akcesoriów, ręczników czy też pościeli. Mebel ten jest nadzwyczaj uniwersalny!
Możesz umieścić na jej blacie ulubione pamiątki, zdjęcia czy też dodatkowe oświetlenie, które wprowadzi użytkowników sypialni w doborowy nastrój.

Ostatnim, myślę, że równie ważnym meblem, bez którego sypialnia nie ma racji bytu, są stoliki czy też szafki nocne. Są to pewnego rodzaju pomocniki, na których możesz umieścić najpotrzebniejsze rzeczy: budzik, lampkę nocną czy też szklankę z wodą. To właśnie na nich umieścisz również czytaną przed snem książkę.
Ze stolikiem nocnym zawsze wszystko będziesz mieć na wyciągnięcie ręki!

Meble do sypialni z oświetleniem
Meble do sypialni Verdek VIII


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.